Přidáno 20.10.2014

Termokamera a termovizní měření obuvi

Rozhodli jsme se porovnat s termokamerou sportovní tenisky značky GEOX a konkurenční tenisky firmy NIKE.

V pražských ulicích je v současnosti k vidění kampaň známé značky GEOX s hlavním sloganem: "GEOX dýchá". Zajímalo nás, jakým způsobem může tento efekt zachytit termovizní měření. Rozhodli jsme se porovnat tenisky značky GEOX a konkurenční tenisky firmy NIKE. Obuv obou značek byla nošena ve stejných klimatických podmínkách (3 hodiny, venkovní teplota 15 °C, suchý povrch, následně 5 hodin vnitřní teplota, 22 °C, suchý povrch), celkově tedy po dobu osmi hodin.

Následně jsme zjišťovali, co nám ukáže termokamera. Obuv GEOX prokázala provzdušněnost v oblasti špičky a na termovizi nebyly patrné žádné úniky tepla v této oblasti. Lze tedy říci, že průduchy nejsou pouze jakési otvory, ale daly by se označit jako "rekuperační membrány", které umožňují jistou vzdušnost a přitom neprochlazují nohu, nevznikají tak tepelné ztráty.

U sportovní obuvi NIKE byly výsledky o poznání horší. Noha se cca po hodině nošení ve vnitřních podmínkách zapotila a pro celodenní nošení ve vnitřních podmínkách tedy neposkytovala tak vzdušné prostředí jako obuv GEOX.

Podívejte se s námi na termosnímky.Fotografie Pražského bilboardu.


Termosnímek obuvi GEOX. Žlutá barva naznačuje tepelný průnik.Prolínající termosnímek obuvi GEOX. Žlutá barva naznačuje tepelný průnik.Prolínající termosnímek obuvi GEOX. Žlutá až červená barva ukazuje tepelný průnik.Prolínající termosnímek obuvi GEOX. Žlutá až červená barva ukazuje tepelnou stopu.Prolínající termosnímek obuvi NIKE. Žlutá až červená barva ukazuje tepelný průnik.Prolínající termosnímek obuvi NIKE. Žlutá až červená barva ukazuje tepelný průnik.Prolínající termosnímek obuvi NIKE. Žlutá barva ukazuje tepelný průnik.Prolínající termosnímek obuvi NIKE. Žlutá až červená barva ukazuje tepelnou stopu. 

Termosnímek

  • Vyhledej svůj termosnímek
    město:
    ulice:  • Váš termosnímek
    vložte kód: